Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

flieger 

Bishop's Stortford

46 fotek únor až duben 2017 - zobrazení
Bishop’s Stortford je město s bohatou historií, jejíž počátky sahají až do dob římského osídlení Británie. Leží na bývalé římské obchodní trase mezi městy Verulanium (dnešní St. Albans) a Camulodunum (Colchester) v místech, kde cesta brodila řeku (Stortford doslova znamená „brod přes Stort”).

Ta se v té době nejmenovala Stort, jako dnes (toto jméno se ustálilo až během 16. století), ale osada kolem brodu se nazývala Esterteferd, pravděpodobně podle jejích majitelů (v anglosasštině „steort” znamená ocas).

Osada se postupně rozrůstala, až se z ní stalo významné sídlo a král Edward Starší zde nechal vybudovat hrad (Waytemore Castle) na ochranu před nájezdy dánských vikingů. Ten byl zbudován na vyvýšenině, kterě je dnes součástí městského parku a stál zde témeř 600 let.

Kolem roku 1060 bylo město Esterteferd prodáno londýnským biskupům (Bishop je anglicky biskup), odkud získalo svůj přídomek Bishop’s (biskupský). Dnešní podoba jména Bishop’s Stortford pak vznikla postupným vývojem a komolením názvu Bishop’s Esterteford.

Pravděpodobně nejvýznamnějším místním rodákem byl Cecil Rhodes, význačný koloniální podnikatel a politik a asi nejvýznamnější představitel britského imperialismu konce 19. století.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron